Kapat
Lastik Oteli
Hizmet Listesi

ASTİKLERİNİZİ DOĞRU DEPOLAYIN, ÖMRÜNÜ UZATIN!

1. Lastiklerinizin uzun ömürlü olması için daima kuru, serin ve iyi havalandırılmış depolama alanlarında depolayınız. Depolama alanlarında rutubet, asit, petrol türevleri, yağ, gres ve benzeri kimyasal maddelerin bulunması lastik ömrünü kısaltır.

2. Lastiklerinizi yüksek sıcaklık altında olmamalı ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

3. Depolama alanlarında elektrik motorları gibi ozon yayan kaynakları çalıştırmayınız. Aydınlatma için floresan ışık kullanmayınız.

4. Lastiklerin istifine özen gösteriniz. Kısa süreli depolamada lastiklerinizi yatay olarak ve üst üste 1.20 metreyi geçmeyecek şekilde yerleştiriniz. Uzun surely depolamada, lastiklerinizi palet çatalları üzerinde dik pozisyonda olmasına dikkat ediniz. Zemine asgari 10 santimetre mesafede yerleştirerek, olası şekil bozukluklarını engellemek için de ayda bir defa lastiklerinizi döndürünüz.

SERİN ORTAMDA DEPOLAYIN

Lastiklerinizi daha iyi muhafaza etmek için kuru ve iyi havalandırılmış ortamda depolayın.

ZARARLI MADDELERDEN UZAK TUTUN

Lastiklerinizin ömrünü uzatmak için rutubet, asit, petrol, yağ, gres vb. kimyasal maddelerden uzak tutun.

DOĞRUDAN GÜNEŞ IŞIĞINDAN KORUYUN

Güneş ışığı ve yüksek sıcaklık lastiklerin formuna zarar verir. Lastiklerinizin güneş ışığı almasını engelleyin, yüksek ısıdan koruyun.

OZON KAYNAKLARINDAN UZAK TUTUN

Floresan ampuller, elektrikli ısıtıcılar, elektrik motorları lastiğe zarar veren ozon gazı yayarlar. Ozon gazı lastikte çatlamalara sebep olur.

YERE 10 CM MESAFELİ DEPOLAYIN

Lastiklerinizi uzun süreli depolarken zemine en az 10 cm mesafede ve dik şekilde yerleştirin. Lastikleri yatay biçimde üst üste koymak zorunda kalırsanız en fazla 150 cm yükseklikte depolama yapın ve olası şekil bozukluklarını engellemek için ayda bir defa lastikleri alt-üst yapacak biçimde döndürün.

BEŞ YILDA BİR UZMAN KONTROLÜNDEN GEÇİRİN

Lastiklerinizi uzun süreli kullanmak ve güvenle yol almak için Beş yılda bir uzman kontrolünden geçirmeyi ihmal etmeyin.